SDRUŽENÍ AZYLOVÝCH DOMŮ V ČR, z.s. ZMĚNILO NÁZEV NA SÍŤ AKTÉRŮ PRO DOMOV, Z.S.

Sídlo: Kollárova 450/16 , Ostrava 709 00
napište nám: info@azylovedomy.cz
bankovní účet: 2800835814/2010
datová schránka: erfabby
IČ: 49276077AKCE

STRÁNKY NEJSOU AKTUALIZOVÁNY, PŘIPRAVUJEME PRO VÁS NOVÝ WEB

Panelová diskuse k problematice prosazování práv klientů

Časopis Sociální práce/Sociálna práca pořádá ve středu 25.3. od 16 hodin v Brně panelovou diskusi k problematice prosazování práv klientů. Pozvanými odborníky panelu jsou:
- Aneta Budová, sociální pracovnice Poradny pro občanství/Občanská a lidská práva, Praha
- Petra Lelovičová, metodička sociálních služeb Člověka v tísni, Praha
- Ladislav Loebe, klient služeb sociální péče a současně právník Paracentra Fenix, Brno
- Libor Musil, profesor sociální práce Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity, Brno
- Kateřina Šimáčková, soudkyně Ústavního soudu ČR, Brno

Více informací naleznete v přiloženém letáku a po kliku na odkaz zde: http://www.socialniprace.cz/index.php?sekce=8&podsekce=43&ukol=detail&id=411

Workshop k ochraně osobních údajů při spolupráci různých subjektů sociální práce

Agentura pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR pořádá workshop k ochraně osobních údajů při spolupráci různých subjektů sociální práce, se zaměřením na předávání informací mezi poskytovateli sociálních služeb a orgány SPOD, případně sociálními pracovníky na úrovni ORP. Předmětem workshopu jsou zejména právní hlediska, aplikace, příklady, v podání právníka Mgr. Ivana Olšovce.
Workshop se uskuteční 6.5. od 10 do 16 hodin v Kulturním domě K-Trio, Dr. Martínka 4, Ostrava-Hrabůvka (zelený salonek).
Účast je bezplatná, po jednoduché registraci návratkou v příloze. Počet míst je omezen.
Vyplněné přihlášky posílejte prosím na e-mail nedelnikova.dana@vlada.cz do 2. května 2014.

Ochrana osobních údajů_pozvánka.pdfdownload Ochrana osobních údajů_přihláška.docxdownload

Konference Zpátky ze dna: zaostřeno na ženy

Jako doma - Homelike, Sdružení azylových domů a Arcidiecézní charita zvou na připravovanou mezinárodní konferenci k ženskému bezdomovectví, která se bude konat
19. května 2014 v prostorách Novoměstské radnice v Praze
. Více informací naleznete v přiložené přihlášce a programu. Prosím o registraci na tomto odkazu: https://docs.google.com/forms/d/13NbPh3gjTQDUp7xtiOaVR7EWs0O5lp-DQIcApq5Zgmc/viewform

Pozvánka a program konference.pdfdownload

FEANTSA konference - 24. - 25. října 2014

Letošní konference FEANTSA a jednání valného shromáždění proběhne ve dnech 24. - 25. října v Bergamu v Itálii. Více informací naleznete na stránkách FEANTSA: http://www.feantsa.org/spip.php?article2819&lang=en
Konference bude nést téma: Konfrontace bezdomovectví v EU: Hledání osvědčených postupů z nových generací

Kulatý stůl, Brno 7.1.2014

V souvislosti s přípravami věcného záměru zákona o sociálních pracovnících se konal v sídle veřejného ochránce práv v Brně Kulatý stůl na téma: "Je vhodnější, aby zákon o sociálních pracovnících delegoval kontrolu přístupu sociálních pracovníků k výkonu sociální práce na komoru sociálních pracovníků, nebo na pověřený úřad státní správy?" Toto jednání inicioval časopis Sociální práce/Sociálna práca Asociace vzdělavatelů v sociální práci za účasti 15 pozvaných organizací (asociací, střešních organizací a sdružení). První výstupy z tohoto jednání naleznete v příloze. V rámci stanoviska, které vzešlo z kulatého stolu, bychom také rádi znali názor sociálních pracovníků na položené otázky. Veškeré vaše připomínky a názory k návrhu zákona je možné směrovat na adresu: reditelka@azylovedomy.cz. Tyto budou následně sdělovány a tlumočeny na dalším jednání kulatého stolu, kdy budeme s výstupy již seznamovat ministra práce a sociálních věcí.

kulaty stul_stanovisko_final.pdfdownload kulaty stul_zavery.pdfdownload

Noc venku 2013

Noc venku 2013 se uskuteční na 8 místech České republiky a v Bratislavě v jeden den, a to 21. listopadu 2013 od 18.00 do 7.00

Více informací naleznete na www.nocvenku.cz

KONFERENCE „Ztráta domova v kontextu zadlužení“, 28. listopadu 2013 v Olomouci

Charita Olomouc pořádá pořádá pod záštitou olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera a Mgr. Evy Machové, náměstkyně primátora statutárního města Olomouce KONFERENCI „Ztráta domova v kontextu zadlužení“ ve čtvrtek 28. 11. 2013 od 9:30 hodin v sále arcibiskupské kurie, Biskupské náměstí 2, Olomouc
Konference je určena pracovníkům z oblasti sociálních služeb, úředníkům, zdravotníkům a akademické veřejnosti.Pozvánku naleznete v příloze.

SLD konference 2013.pdfdownload

Regionální setkání S.A.D. v Praze

Vážení členové SAD,
přijměte prosím pozvání na Regionální setkání S.A.D. v Praze, které se uskuteční ve čtvrtek 7. listopadu 2013 od 10 hodin v prostorách Školicího střediska Marianeum Charity ČR na adrese Máchova 7, 120 00 Praha 2 - Vinohrady. Předpokládaný konec je ve 14 hodin.
Setkáním bude provázet Tomáš Surovka (člen Výboru SAD a oblastní ředitel Armády spásy) a společně budeme diskutovat nad naplňováním činností vyplývajícím ze Stanov Sdružení azylových domů v ČR, dále nad vizí a strategií S .A. D., potřebami členské základny a rovněž i nad možnostmi dalšího rozvoje sdružení.
Potvrďte prosím svou účast e-mailem na reditelka@azylovedomy.cz, a to nejpozději do pátku 1. listopadu 2013.

Pozvánka.pdfdownload

Regionální setkání S.A.D. v Jihomoravském kraji

Vážení členové SAD,
přijměte prosím pozvání na Regionální setkání S.A.D. v Jihomoravském kraji, které se uskuteční ve čtvrtek 31. října 2013 od 10 hodin v prostorách Komunitního centra Armády spásy na adrese Staňkova 4, Brno. Předpokládaný konec je ve 14 hodin.
Setkáním bude provázet Tomáš Surovka (člen Výboru SAD a oblastní ředitel Armády spásy) a společně budeme diskutovat nad naplňováním činností vyplývajícím ze Stanov Sdružení azylových domů v ČR, dále nad vizí a strategií S.A.D., potřebami členské základny a rovněž i nad možnostmi dalšího rozvoje sdružení.
Potvrďte prosím svou účast e-mailem na reditelka@azylovedomy.cz, a to nejpozději do pátku 25. října 2013.

Pozvánka.pdfdownload

X. Hradecké dny sociální práce

27. až 28. září 2013 se uskutečnil 10. jubilejní ročník mezinárodní vědecké konference Hradecké dny sociální práce tentokráte na téma: Profesionalita, perspektivy a rozvoj sociální práce.. V sekci 2: Pomůže rozvoji sociální práce nová právní úprava za Sdružení azylových domů v ČR vystoupila se svým příspěvkem, s názvem: Sociální práce na rozcestí, ředitelka Mgr. Dominika Najvert. Tištěnou verzi příspěvku, stejně jako powerpointovou prezentaci k němu si můžete stáhnout zde.

Příspěvek do sborníku.docxdownload Sociální práce na rozcestí.pptdownload

Týden sociálních služeb ČR

I v letošním roce je Sdružení azylových domů v ČR partnerem Týdne sociálních služeb ČR, který pořádá APSS ČR ve spolupráci s MPSV ČR v termínu 7. – 13. října 2013.
Ke stažení nabízíme níže leták (formát A4 a A2) a plakát (formát A2) na den otevřených dveří pro případné vaše využití.
Pokud byste chtěli zaslat letáky a plakáty poštou, napište si o ně na adresu: reditelka@azylovedomy.cz.

tyden soc sluzeb A2.pdfdownload tyden socialnich sluzeb A4.pdfdownload den otevrenych dveri 2013_A2.pdfdownload

Regionální setkání členů Sdružení azylových domů Moravskoslezského kraje

Vážení členové SAD,
přijměte prosím pozvání na Regionální setkání S.A.D. v Moravskoslezském kraji, které se uskuteční v úterý 10. září 2013 od 10 hodin v prostorách VESNIČKY SOUŽITÍ na adrese Betonářská 790/12, Ostrava – Muglinov. Předpokládaný konec je ve 14 hodin.

více »

Termín konání Výboru S.A.D.

Jednání Výboru SAD proběhne ve středu 11. záři 2013 od 9 hodin v Ostravě. Případné dotazy na Výbor, připomínky k činnosti S.A.D. či jakékoliv nápady můžete zaslat na e-mail: predsedkyne@azylovedomy.cz

Termín konání Výboru S.A.D.

Příští jednání Výboru Sdružení azylových domů v ČR, o.s. se uskuteční dne
17. června 2013 v Ostravě. V případě zájmu můžete zasílat své připomínky, dotazy, náměty apod. průběžně na adresu:reditelka@azylovedomy.cz

Pracovní konference „Rovnost a zákaz diskriminace v činnosti veřejného ochránce práv

Dne 20. února 2013 se v prostorách Kanceláře veřejného ochránce práv v Brně, Údolní 39 uskuteční pracovnín konference na téma: „Rovnost a zákaz diskriminace v činnosti veřejného ochránce práv“
Dne 1. prosince 2012 uplynuly tři roky od okamžiku, kdy se veřejný ochránce práv stal tzv. antidiskriminačním místem (v angličtině equality body). Ke standardní činnosti parlamentního ombudsmana, který má chránit osoby před nedobrou správou, doplněné v roce 2006 o nelehký úkol chránit osoby omezené na svobodě (ať již de iure či de facto) před špatným zacházením, přibyla nová agenda, která postavila instituci veřejného ochránce práv před mnohé otazníky. Zatím co dříve ochránce řešil převážně neshody fyzických a právnických osob s vrchnostenskou správou, na sklonku roku 2009 mu zákon uložil zabývat se i ryze soukromoprávními vztahy.

více »

Pracovní setkání na téma Bezdomovectví a alkohol

Srdečně Vás zveme na pracovní setkání na téma Bezdomovectví a alkohol, které se bude konat v Ostravě, Palackého 25 (prostory Prevence bezdomovectví Armády spásy) dne 27. listopadu od 9 hodin.
Bloky programu:
1.Úvodní slovo moderátora k danému tématu – Antonín Plachý
2.Specifika lidí bez přístřeší závislých na alkoholu – Sylvie Quisová, psycholog, psychoterapeut
3.Zkušenosti Teen Chalenge s lidmi bez přístřeší závislými na alkoholu a jejich začleňováním do společnosti – Petr Král, terapeut komunity
4.Služba následné péče Havířov: způsoby práce s lidmi bez přístřeší závislými na alkoholu – Tomáš Kolondra, vedoucí SNP
5.Výsledky práce služby následné péče Havířov, příklady dobré praxe, vize – Monika Powiesníková, socioterapeut SNP
6.Panelová diskuse

Na setkání s Vámi se těší Armáda spásy a Sdružení azylových domů v ČR.

Bezdomovectví a alkohol.pdfdownload

Noc venku

Sdružení azylových domů v ČR a Fakulta sociálních studií Ostravské univerzity pořádají první ročník jedinečné akce s názvem Noc venku.
Jedná se o noc, kdy si kdokoliv z široké veřejnosti může vyzkoušet, jaké je to spát venku na ulici. Jde o to přiblížit veřejnosti život na ulici, a zároveň vybrat potraviny, které jsou následně přerozděleny organizacím pracujícím s lidmi bez domova a jsou použity v období zimního provozu. Každý, kdo se akce zúčastní, obdrží certifikát a bude uveden v seznamu dárců.Celá noc se odehrává venku na prostranství ve městě (okolí Kostela Sv. Václava).

více »

Termín konání Výboru S.A.D.

Příští jednání Výboru Sdružení azylových domů v ČR, o.s. se uskuteční dne
23. listopadu 2012 v Ostravě. V případě zájmu můžete zasílat své připomínky, dotazy, náměty apod. průběžně na adresu:reditelka@azylovedomy.cz

Termín konání Výboru S.A.D.

Příští jednání Výboru Sdružení azylových domů v ČR, o.s. se uskuteční dne
27. června 2012 v Ostravě. V případě zájmu můžete zasílat své připomínky, dotazy, náměty apod. průběžně na adresu: reditelka@azylovedomy.cz

Termín konání výkonného výboru S.A.D.

Příští jednání výkonného výboru Sdružení azylových domů v ČR, o.s. se uskuteční dne
23. dubna 2012 v Ostravě.

Termín konání výkonného výboru

Příští jednání výkonného výboru Sdružení azylových domů se uskuteční 8. března 2012 v Ostravě. V případě zájmu můžete zasílat své připomínky, dotazy, náměty apod. průběžně na adresu: reditelka@azylovedomy.cz

Termín konání výboru S.A.D.

Nejbližší jednání výboru se uskuteční 26. ledna 2012 v Ostravě. V případě zájmu můžete zasílat své připomínky, dotazy, náměty na aktivity apod. průběžně na adresu: alzbeta.adamcova@azylovedomy.cz.

KURZ PRVNÍ POMOCI, Praha - ZRUŠENO

Sdružení azylových domů v ČR si Vás dovoluje pozvat na KURZ PRVNÍ POMOCI, který se uskuteční v Praze 5. prosince od 9 do 15h. Přednášet bude Bc. Libuše Koppová z MEDICA, zdravotní péče s.r.o.

více »

KURZ PRVNÍ POMOCI - OSTRAVA

Sdružení azylových domů v ČR si Vás dovoluje pozvat na KURZ PRVNÍ POMOCI, který se uskuteční v Ostravě 16. listopadu od 9 do 15h. Přednášející bude Bc. Libuše Koppová.

více »

KONFERENCE DVACET LET VÝVOJE BEZDOMOVECTVÍ V NAŠÍ SPOLEČNOSTI

U příležitosti 10. ročníku "Dnů o bezdomovectví" a v rámci oslav 20. výročí vzniku Střediska Samaritán
pořádá Charita Olomouc pod záštitou
Mons. Jana Graubnera, olomouckého arcibiskupa,
a primátora statutárního města Olomouce Martina Novotného
KONFERENCI „DVACET LET VÝVOJE BEZDOMOVECTVÍ V NAŠÍ SPOLEČNOSTI“
v úterý 22. 11. 2011 od 9:00 hodin

v sále arcibiskupské kurie na Biskupském náměstí 2 v Olomouci

K účasti se registrujte do 17. 11. 2010 na e-mailu: anna.calabkova@olomouc.charita.cz

více »

Týden sociálních služeb 10.-16. října 2011

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR a Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuji
TÝDEN SOCIÁLNÍCH SLUŽEB 2011

Sdružení azylových domů se stalo partnerem a do Týdne sociálních služeb se zapojí prostřednictvím realizace Dnů otevřených dveří ve vybraných členských organizacích.

více »

Konference BEZDOMOVEC - KDO TO JE?

PŘEDNÁŠEJICÍ.JPG

V úterý 13. září proběhla v Kongresovém centru brněnského Výstaviště konference s názvem BEZDOMOVEC – KDO TO JE?, kterou uspořádalo Sdružení azylových domů v ČR. Záštitu nad konferencí převzala náměstkyně primátora Statutárního města Brna, paní Ing. Jana Bohuňovská a zúčastnilo se jí více než 230 zástupců odborné veřejnosti, a to z řad poskytovatelů sociálních služeb, sociálních pracovníků, akademické obce i pracovníků veřejné správy.

Všechny prezentace, které zazněly na konferenci i zpráva Závěry Evropské konsensuální konference 2010, jsou k dispozici ke stažení v příloze (viz odkaz "více").

více »

Přednáška Život v kruhu, je možné z něj vystoupit?

Budeme se věnovat otázce, jak efektivně pracovat s Individuálním plánem klienta, jak zjišťovat kompetence a schopnosti klientů a jak je motivovat k hledání uplatnění na trhu práce.
Ve druhé části dne se budeme zabývat tématy: Jak pracovat s emočním věkem? a Sebezkušenostní reflexe pro pracovníky AD.

Přednášející: PhDr. Jan Svoboda, psycholog, působící na pedagogické fakultě Ostravské univerzity

Moderátor: Zdenka Koutníková, Vedoucí Domova pro matky dětmi
KDY? 15. července 2011 od 9h do 14h
KDE? Domov pro matky s dětmi, Velká 7/50, Hradec Králové


Více informací zde.

přihláška.docdownload POZVÁNKA_hradec.pdfdownload

Národní zpráva o kvalitě služeb poskytovaných osobám bez přístřeší

Národní zpráva byla vypracována expertní skupinou S.A.D. a bude sloužit jako podklad pro Evropskou zprávu o kvalitě poskytovaných služeb, kterou připravuje FEANTSA. K dispozici je v české i anglické verzi.

Případné připomínky a postřehy zasílejte na info@azylovedomy.cz

NARODNI ZPRAVA 2011_final.pdfdownload PŘÍLOHA1_TYPOLOGIE ETHOS_ČR.pdfdownload PŘÍLOHA2_108-2006.pdfdownload PŘÍLOHA3_505_2006.pdfdownload Czech national report_2011_bySAD.pdfdownload

Národní kvalifikace na Homeless World Cup 2011 - již v pátek 17. června !

Letošní národní kvalifikace na Homeless World Cup, mistrovství světa bezdomovců a dalších sociálně vyloučených skupin v pouličním fotbale, se koná v pátek 17. června od 9 hodin na veřejném hřišti v Masné ulici 14 v Praze 1.
O možnost reprezentovat Českou republiku na celosvětovém šampionátu v Paříži se utkají hráči 8 týmů z celé ČR.

Více informací najdete v přiložené pozvánce.

pozvanka_kvalifikace_hwc_2011.pdfdownload

6. EVROPSKÝ SEMINÁŘ

FEANTSA ve spolupráci s Výborem regionů a Habitact pořádá 6. Evropský seminář věnovaný strategiím v oblasti bezdomovectví.
Seminář se uskuteční 17. června a letošní název zní: “Governance of homeless service provision at local level: One-size-fits-all or diversity of models across Europe?”. S.A.D. bude zastupovat Ing. Jiří Růžička, který přednese příspěvek s názvem OBCE A MĚSTA, POSKYTOVATELÉ SOC. SLUŽEB A UŽIVATELÉ SLUŽEB – MODELY SPOLUPRÁCE. Více informací o semináři najdete zde.

SBÍRKA BOT A OŠACENÍ

DSC00097.JPG

Sdružení azylových domů v ČR v prosinci vyhlásilo dlouhodobou sbírku bot a ošacení pro klienty azylových domů, nízkoprahů a nocleháren.

Akce se setkala s velkým úspěchem – lidé přinášeli do zařízení i kanceláře S.A.D. nejen boty a oblečení, ale také hračky, knihy, kuchyňské vybavení a třeba i počítač a dětské postýlky. Velké díky patří také manželům Smejkalovým z Javorníka, kteří do sbírky věnovali 75párů nových bot.
Věci ze sbírky, která byla ukončena 31. března, nakonec putovaly do 23 azylových domů, nocleháren a domů na půl cesty.
Děkujeme všem dárcům!

Více informací najdete v přiložené TISKOVÉ ZPRÁVĚ a také ve FOTOGALERII.

tisková zpráva_sbírka bot_závěr.pdfdownload letáček_morava_FINAL.pdfdownload letáček_morava_FINAL.pdfdownload

DLUHOVÁ PROBLEMATIKA V PRAXI SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA

DLUHY_ostravaII..JPG

Sdružení azylových domů v ČR, o. s. realizovalo přednášku na téma
KURZ DLUHOVÉHO PORADENSTVÍ
DLUHOVÁ PROBLEMATIKA V PRAXI SOCIÁLNÍHO PRACOVNÍKA
Přednášející: JUDr. Ondřej Načeradský, Občanská poradna o. s. Společnou cestou

KDY? 18. dubna 2011 od 9h do 17h
KDE? Klub Kafe Ostrava, Sál G – centrum, Čujkovova 40a, Ostrava - Zábřeh

Registrovaným uživatelům je k dispozici elektronická verze podkladů v sekci KE STAŽENÍ - PREZENTACE - VZDĚLÁVÁNÍ.
Více fotografií z akce najdete v sekci FOTOGALERIE.

POZVÁNKA_ostrava.pdfdownload

DISKUZE PRŮBĚH INSPEKCE A NEJČASTĚJŠÍ ZJIŠTĚNÉ NEDOSTATKY

Sdružení azylových domů v ČR, o. s. zorganizovalo v rámci vzdělávacích akcí pro zájemce z krajů Jihomoravského a Vysočina DISKUZNÍ SETKÁNÍ na téma
PRŮBĚH INSPEKCE A NEJČASTĚJŠÍ ZJIŠTĚNÉ NEDOSTATKY
Za účasti inspektora ANTONÍNA PLACHÉHO

Akce se koná 31.3. od 9h do 13h v prostorách Diecézní Charity Brno.

Cílem tohoto setkání je zprostředkovat možnost diskutovat Vaše zkušenosti z inspekcí se zkušeným inspektorem a metodikem kvality sociálních služeb Armády spásy. Diskuzí bude provázet paní Marie Popovská, vedoucí Domova sv. Markéty.

Výstupy z akce budou k dispozici v sekci ODBORNÉ PORADENSTVÍ/FAQ.

workshop

Katedra studií občanské společnosti FHS UK realizovala workshop pořádaný v rámci projektu
"Boj proti sociálnímu vyloučení mladé bezdomovecké populace",
který je součástí 7. rámcového projektu EU a je spolufinancován MŠMT ČR. Tento projekt se zaměřuje na výzkum životních drah mladých žen a mužů bez domova v České republice, Velké Británii, Holandsku, Portugalsku a také na nové metody práce s bezdomovci. Více informací na ZDE.

Materiály ke stažení včetně prezentací, které byly součástí workshopu najdete zde:
ZDE

workshop_praha_15_2.pdfdownload

Sdružení azylových domů v ČR zahájilo sbírku bot a ošacení pro klienty svých zařízení

staré boty_foto.jpg

Máte doma nepotřebné boty?
A víte, že ty boty mohou zachránit nohy?


Sdružení azylových domů v ČR uspořádalo v zimě 2010/2011 sbírku pánských, dámských a dětských bot a oblečení.
Věci bylo možné přinášet po tel. domluvě do Sdružení azylových domů v ČR, Kollárova 450/16, Ostrava – Mariánské Hory nebo přímo do jednotlivých zařízení, které se do sbírky zapojily. Bližší informace k dispozici v přiložených letáčcích.

letáček_morava_FINAL.pdfdownload letáček_čechy_FINAL.pdfdownload

KURZ dluhového poradenství

Sdružení azylových domů Vás v tomto předvánočním čase zve na KURZ DLUHOVÉHO PORADENSTVÍ, určený pracovníkům azylových domů, nízkoprahových denních center a domů na půl cesty

Datum konání: pondělí 13. 12. 2010 od 9 do 17 hodin
Místo: VOŠ Jabok, Salmovská 8, Praha 2
Přednášející: JUDr. Ondřej Načeradský


KURZ DLUHOVÉHO PORADENSTVÍ je zaměřen na praktickou i právní stránku dluhové problematiky.

Akce je pro členy S.A.D. zdarma, pro ostatní 500Kč/osoba.
Účast prosím potvrďte zasláním přihlášky (kterou naleznete v příloze tohoto mailu) na email: alzbeta.adamcova@azylovedomy.cz

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA SAD.docdownload

Konference European Consensus Conference on Homelessness

elh.jpg

Ve dnech 9. a 10. prosince 2010 proběhne v Bruselu v rámci belgického předsednictví a Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení konference European Consensus Conference on Homelessness. Cílem konference bude definování společných postojů k šesti klíčovým otázkám bezdomovectví, které poskytnou základ pro následná politická opatření. S.A.D. bude mít na konferenci svého zástupce a o výstupech budeme své členy informovat. V příloze najdete informační leták ke konferenci a tiskovou zprávu. Více informací naleznete na Konference FEANTSA.

tisková zpráva.docdownload promotion_leaflet_EN.pdfdownload Consensus on Homelessness_CS.docdownload

Valná hromada S.A.D.

Dne 8.12. 2010 se v Olomouci bude konat Valná hromada Sdružení azylových domů, o. s. V příloze najdete pozvánku a bližší informace (k dispozici pouze přihlášeným členům S.A.D.).

Pozvánka_Valná hromada_SAD.pdfdownload

přednáška Nízká motivace pracovat, nízké nebo žádné vzdělání, min. praxe, úzké profesní zaměření

S.A.D. ve spolupráci s oblastní charitou Hradec Králové připravilo pro své členy přednostně z krajů Královehradeckého, Pardubckého a Libereckého přednášku na téma Nízká motivace pracovat, nízké, nebo žádné vzdělání, minimální praxe, úzké profesní zaměření – v rámci práce s klienty.
Akce se koná 25. listopadu v Hradci Králové, od 9h do 13h. Hostem bude psycholog Dr. Jan Svoboda, který působí na Ostravské univerzitě. V příloze naleznete přihlášku včetně podrobnějších informací a kontaktu na paní Zdeňku Koutníkovou, která celou akci organizačně zaštiťuje. V případě zájmu o bližší informace nás kontaktujte na tel. 603 814 792.

ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA SAD.pdfdownload ZÁVAZNÁ PŘIHLÁŠKA SAD.docdownload

Exkurze dánských sociálních pracovníků v Centru soc. služeb Bohuslava Bureše

exkurze_Dánsko.jpg

Dne 3. listopadu proběhla pod záštitou S.A.D.u v pražském Centru sociálních služeb Bohuslava Bureše jednodenní exkurze spojená s výměnou zkušeností. Hosty byli sociální pracovníci z dánské Kodaně. Děkujeme tímto panu Pípalovi, vedoucímu Centra za zajištění exkurze.

Beseda Bezdomovectví

Občanské sdružení „Máš čas?“ a pracovníci Nízkoprahového denního centra (NDC) Racek si Vás dovolují pozvat na besedu na téma:

Bezdomovectví

Akce se bude konat ve středu 6. 10. 2010 a to v rámci Týdne sociálních služeb ČR, který vyhlašuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb a Ministerstvo práce a sociálních věcí. Start 14:30 v NDC Racek, Husova 340,(škola náměstí), Kopřivnice.

Beseda Bezdomovectví.pdfdownload

KONFERENCE Bezdomovectví a chudoba - role a budoucnost služeb sociální prevence

Sdružení azylových domů v ČR, o. s. si Vás dovoluje pozvat na konferenci

Bezdomovectví a chudoba - role a budoucnost služeb sociální prevence

pod záštitou
Dr. Ing. Jaromíra Drábka - ministra práce a sociálních věcí
Ing. Jaroslava Palase - hejtmana Moravskoslezského kraje
Mgr. Lubomíra Pospíšila - náměstka primátora statutárního města Ostravy

konference se koná 7. září 2010 v aule VŠB – TU v Ostravě, od 9 do 16 hodin.

program_konference.pdfdownload pozvanka_na_konferenci.pdfdownload
VYHLEDÁVAČ
DATABÁZE POSKYTOVATELŮ SLUŽEB OSOBÁM V NOUZI
mapa

výběr dle krajů/okresů výběr dle krajů/okresů

zobrazit seznam zařízení zobrazit seznam zařízení

výběr dle cílové skupiny výběr dle cílové skupiny

výběr dle typu služby výběr dle typu služby
www.stayinbrecon.co.uk mulberry bags mulberry outlet mulberry sale mulberry handbags mulberry bag mulberry purse mulberry bayswater mulberry outlet york mulberry factory shop mulberry uk mulberry purse mulberry bayswater mulberry outlet york mulberry factory shop mulberry uk www.bouddhawokparis.fr